Для вирішення проблем, що виникають при облаштуванні автономного водопостачання у приватних, заміських та комерційних будинках, ідеально підійде таке обладнання як насосна станція. Вона робить подачу води повністю автоматизованим процесом, завдяки чому прирівнюється до централізованого водопостачання.

Насосні станції мають ряд переваг:

- по-перше просте підключення до водопроводу, оскільки станція - вже повністю налагоджений і готовий до запуску пристрій, що не потребує додаткового доопрацювання та налагодження;

- можливість набирати воду з будь-якого джерела: свердловини, колодязя, відкритої водойми або штучного резервуара;

- Довге надійне використання.

До недоліків можна віднести:

вартість обладнання, що вище ніж у звичайного вібраційного чи відцентрового насоса.

Вибір станції:

Для правильного вибору насосної станції слід розібратися та врахувати надалі ряд ключових факторів:

- Тип, продуктивність, а також напір насоса;

- відстань до джерела води та висота підйому;

- Об'єм гідроакумулятора;

- Особливості автоматики;

- Місце для встановлення.

Велике значення має виробник даного обладнання. Дешеві ціни з дешевих китайських фабрик і маловідомих забутих виробників дорівнюють поганому недовговічному обладнанню, яке також може не відповідати своїм характеристикам і швидко вийти з ладу. Тому рекомендуємо вибирати цей товар у перевірених відомих виробників, з наявністю гарантії та сервісного обслуговування. Особливо добре зарекомендували себе станції OPTIMA.

Об'єм гідроакумулятора

Великий гідроакумулятор буде вірним рішенням у побутових станціях водопостачання, де відбувається велика витрата води, оскільки чим більше води запасає станція, тим рідше включається насос, відповідно, термін служби реле та електродвигуна буде більшим. Проте, для поливу городу підійде станція без накопичувального бака, що заощадить гроші та місце для встановлення, оскільки габарити такої станції менші.

Натиск та продуктивність

Дані характеристики, зазначені у технічному паспорті автоматичної насосної станції, повинні відповідати умовам експлуатації гідрофону.

Необхідний тиск залежить від глибини всмоктування, висоти установки кранів і відстані до водозабору.

  Матеріал виготовлення

При обладнанні водопостачання в будинку краще вибирати станцію, обладнану нержавіючим накопичувальним баком та виготовленим з латуні, бронзи, алюмінію крильчатку, корпус насосу з чавуну та нержавіючої сталі. Вартість такої станції вища, але завдяки сильній стійкості до корозії, вона відрізняється довговічністю у використанні.

Знову ж таки, варто зазначити, станції OPTIMA

  Особливості автоматики

Вибираючи станцію з посиленими контактами реле, ви не помилитеся, адже вони служать роками, не вимагаючи регулювання та ремонту. Також, зверніть увагу, щоб станція мала захист від перегріву обмотки та сухого ходу насоса, це запобігатиме поломкам двигуна за даними критеріями.

  Місце для встановлення

 Станції встановлюються або поверхні( в будинку, наприклад), або у самому джерелі води.

Для водопостачання житла від неглибокого джерела води краще використовувати насосні станції із встановленням на поверхні. Встановлення та обслуговування не викличе проблем, а занурювальне обладнання потрібно довірити тільки професіоналам.

 

Подивитися варіанти можна за посиланням: https://santehroom.com/nasosnaya-tekhnika/nasosnye-stantsii

 0