Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м. Дніпро вул. Робоча 23В, "магазин Сантехкомплект"
м. Дніпро вул. Робоча 23В, "магазин Сантехкомплект"
Телефони: +380995494391
Пн-Сб: з 9:00 до 18:00

+380995494391 Замовити дзвінок

Магнієвий анод: ключовий компонент у підтримці працездатності та тривалості роботи бойлера.

Магнієвий анод: ключовий компонент у підтримці працездатності та тривалості роботи бойлера.
 Магнієвий анод є необхідною складовою для підтримки тривалості та ефективності роботи бойлера. Під час експлуатації бойлера мінерали та інші домішки у воді можуть спричинювати корозію та утворення накипу на стінках бака та поверхні нагрівального елемента. Це може призвести до зниження продуктивності бойлера, збільшеного енергоспоживання та в кінцевому підсумку до необхідності заміни всього обладнання.

Магнієвий анод прискорює корозію на своїй поверхні, тим самим захищаючи інші частини бойлера від цього процесу. Він притягує іони, що спричиняють корозію, на свою поверхню та знижує їх концентрацію в воді, тим самим запобігаючи утворенню накипу та корозії на поверхні бака та нагрівального елемента.

Під час експлуатації бойлера магнієвий анод зношується, та його сплав починає руйнуватися. Тому регулярна перевірка та заміна магнієвого анода є дуже важливим етапом технічного обслуговування бойлера. Рекомендується замінювати анод не рідше ніж раз на рік.


Отже, магнієвий анод - це ключова складова в підтримці працездатності та тривалості роботи бойлера. Він допомагає запобігти корозії та утворенню накипу, тим самим забезпечуючи ефективну роботу бойлера та продовжуючи його термін служби.


На верхньому зображенні спостерігається процес руйнування магнієвого анода, тоді як на нижньому показано новий анод.
         Мал. 2) 

 На малюнку 2 зображений шар карбонату магнію, а на малюнку 3 показано, що робота водонагрівача без магнієвого анода призводить до осадження солей важких металів на поверхні внутрішньої колби та ТЕН, що нарешті призводить до їх руйнування.

 Мал, 3)анод, осадок, 

Середня термін служби магнієвого анода складає близько 2 років, хоча в залежності від якості води це може бути як 1 рік, так і більше 3 років. Цей факт стосується водонагрівачів зі сталевими баками.

Однак на ринку існують бойлери з нержавіючою внутрішньою колбою, де матеріалом колби є нержавіюча сталь, яка стійка до корозії на повітрі та агресивних середовищах. На малюнку 4 показано, що магнієвий анод у бойлері зварений до колби та встановлюється на заводі-виробнику одноразово для профілактики зварних швів. 
Мал. 4) 
На відміну від водонагрівачів зі сталевими колбами, магнієвий анод у бойлерах з нержавіючою колбою не потрібно міняти при обслуговуванні.

Однак для бойлерів з нержавіючою колбою обов'язковою умовою є заземлення.

 
В іншому випадку бойлер може почати тікати через струми Фуко, які "прострілюють" нержавіючу сталь без заземлення, навіть при наявності магнієвого анода. Тому необхідно уважно читати інструкцію з експлуатації бойлерів та звертати увагу на матеріал бака! 

анод, водонагрівач, бойлер,

Рекомендовані товари
Схожі статті
30.06.2023
Редуктор тиску води. Його призначення та різновиди
Редуктор тиску води. Його призначення та різновиди
Стаття "Редуктор тиску води. Його призначення та різновид" розкриває важливу тему про роль і застосування редукторів тиску води. У..